Veckoauktion den 26 februari 2001

  • Sortera efter

  • 2137
    BLANDTEKNIK Gertrud Drucker, damporträtt, 85x63
    UTGICK

    26 feb kl 16:00
  • 7013
    FAT 2 st, tenn, 1700-tal
    UTGICK

    26 feb kl 16:00
  • 7006
    OLJA Van Hagen, 51x63
    UTGICK

    26 feb kl 16:00
  • 7004
    OLJA August Söderman, 76x56
    UTGICK

    26 feb kl 16:00
  • 7042
    UTGICK

    26 feb kl 16:00
  • 7036
    UTGICK

    26 feb kl 16:00
  • 7037
    SKULPTUR Vicke Lindstrand, Kosta, H33
    UTGICK

    26 feb kl 16:00
  • 7029 Akvarell
    B Krilov 1944, rysk folklore, 29x37
    Såld: 1.200 kr

    Såldes den 26 februari 2001
  • 7039 Akvarell
    Hilding Linnqvist, sommarpark, 30x40
    UTGICK

    26 feb kl 16:00
  • 7056 BYRÃ…
    1800-tal, gustaviansk stil, L116 D56 H87
    Såld: 3.500 kr

    Såldes den 26 februari 2001
  • 7061 BYRÃ…
    gustaviansk stil, intarsia, L105 D46 H77
    Såld: 2.500 kr

    Såldes den 26 februari 2001
  • 7051 BYRÃ…
    Rokoko, C Linning D Ä artL135, D70, H85
    Såld: 285.000 kr

    Såldes den 26 februari 2001
  • 5040 COLLIER
    Med odlade pärlor, ca 70 st , ca 8-9 mm dia
    Såld: 4.000 kr

    Såldes den 26 februari 2001
  • 7070 EMPIRERAM
    Sign Rosenholm Sthlm, olja landskap, 88x110
    Såld: 6.800 kr

    Såldes den 26 februari 2001
  • 7035 Etsning
    Bertil Bull Hedlund, västkusthamn, 22x28
    Såld: 1.300 kr

    Såldes den 26 februari 2001

Ladda ner broschyr